خانه / یادداشت / یادداشت مشترک مدیر مسئول و سردبیر الفیا/ تغییرات در مجله ادبی آنلاین الفیا/ ورود تازه بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در فضای مجازی

یادداشت مشترک مدیر مسئول و سردبیر الفیا/ تغییرات در مجله ادبی آنلاین الفیا/ ورود تازه بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در فضای مجازی

نویسنده‌ها: مهدی قزلی و میثم امیری

امروز هفتم مهر نود و هفت آخرین مطلب الفیا -چنان‌که می‌بینید- منتشر می‌شود؛ با این که حدود هفتاد هزار کلمه مطلب ادبی آماده انتشار است، به انگیزه گشایشی تازه در فضای مجازی، این مجله ادبی در شکل سابق به کار خود پایان می‌دهد و به زودی حیاتی دوباره می‌یابد.

شایسته است به پنج نکته زیر اشاره کنیم:

یکم؛ نوید می‌دهیم در مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال در دوره یازدهم، جایگزین مجله ادبی الفیا معرفی خواهد شد. این جایگزین تازه متناسب است با حضور مؤثر بنیاد در فضای مجازی.

دوم؛ از معاون محترم امور فرهنگی وزارت‌خانه آقای دکتر جوادی هم سپاس‌گزاریم که این فرصت را در اختیار بنیاد قرار داد تا برنامه‌ای نو و ماندگار را آغاز کند. امید است با راه‌اندازی این برنامه، نشانه‌هایی از تحوّل بنیادین ادبیات ایرانی در فضای مجازی محقق شود.

سوم؛‌ تمامی مطلب منتشر شده در وب‌سایت الفیا تا هفته آینده در دسترس خواهد بود. از همه نویسندگان و پژوهشگران ادبیات ایرانی سپاس‌گزاریم که همراهمان بودند و یقینا در دوره جدید نیز همراه ما باقی خواهند ماند.

چهارم: از سردبیران پیشین مجله ادبی الفیا هم تشکر می‌کنیم؛ ابراهیم اکبری دیزگاه که الفیا در دوره او راه‌اندازی شد و مسعود دیانی که الفیا را در سطح جدّی مباحثات ادبی زنده به‌پا داشت.

پنجم؛ الفیا برای ما یک فرصت مغتنم بود تا در فضای ادبیات ایرانی به بحث‌های کارشناسی و جدّی ادبی بپردازیم. این فرصت دو ساله راهنمای ما شد تا به دنیایی نو بیاندیشیم. محیط تازه‌تر به ما اجازه خواهد داد تا ژرف‌تر از پیش در دنیای ادبیات ایرانی تعامل کنیم ان‌شاءالله.

همچنین ببینید

جستار بخوانیم/ کافکا در کرانه: پورتال رؤیا و واقعیت

به بهانه نامزد شدن موراکامی در نوبل ادبیات ۲۰۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *